دانلودفیلم آموزشی ساخت سیلو وسیلو کردن ذرت وعلوفه

به نام خدا

فیلم آموزشی ساخت سیلو وسیلو کردن ذرت وعلوفه

شمادراین فیلم روش ساخت سیلو نوع علوفه هایی که قابلیت سیلوشدن رادارند وروش سیلوکردن ذرت وعلوفه های دامی را یه صورت کاملا”تصویری میاموزید

علوفه سیلو شده محصول تخمیر اسیدی علوفه سبز هستند که بطور فشرده و در شرایط هوازی در ظرف یا فضایی به نام (Silo) ذخیره شده باشد (در زبان فارسی، هم به ساختمان سیلو، وهم به علوفه سیلو اطلاق می‌شود).

اهمیت سیلوی ذرت در تغذیه حیوانات نشخوارکننده

نشخوارکنندگان از دو دسته مواد غذایی استفاده می‌کنند، علوفه‌ها در تغذیه این حیوانات نقش اساسی دارند ولی زمانیکه تولید دراین حیوانات بالا رفت و یا افزایش آن مورد انتظار بود می‌بایست با اطمینان از مصرف علوفه روزانه به آنها مواد متراکم یعنی ترکیبی از دانه‌ها را نیز اضافه نمود. برای مثال تغذیه گاوهای شیری پرتولید با دانه‌ها به تنهایی مقدور نبوده و نیازحیوان به مواد خشبی را نیز نمی توان منحصراً با یونجه مرتفع کرد ومی توان از سیلوی ذرت به عنوان تنها ماده علوفه‌ای به همراه کنسانتره در گاوداری استفاده کرد درحالیکه با یونجه به تنهایی این عمل مقدور نیست چرا که در بعضی از دوره های زندگی یک گاو شیری مثل زمان قبل از زایش مصرف زیاد یونجه باعث بیماری تب شیر می‌گردد.

بر اساس هدف مصرف گیاه ذرت نحوه برداشت آن متفاوت است:
ذرت تازه : ذرت تازه را می توان در هرمرحله ای از رشد گیاه حتی در مرحله اولیه رشد نیز برداشت کرد. در مراحل اولیه رشد علوفه ذرت ارزش غذایی مناسبی دارد ولی باید مواظب بود که میزان زیادی از علوفه تازه به صورت یک جا به مصرف دام نرسد زیرا دارای ترکیباتی است که به سرعت هضم شده لذا توصیه می شود که در هر وعده غذایی بیش از ۱۰ کیلو گرم علوفه تازه در اختیار دام ها قرار نگیرد.
ذرت دانه ای  کنسانتره:
برداشت ذرت دانه ای باید در زمانی صورت گیرد که بلال آن کاملاً رسیده باشد . سه روش برای ذرت دانه ای وجود دارد:
الف ) برداشت بلال کامل و خرد کردن و قرار دادن آن سیلو
ب ) برداشت بلال کامل به روش خرمن کوبی که محصول حاصل از این روش شامل دانه های بلال و قسمتی از چوب بلال است که فرایندشده و سیلو می شوند.
ج ) استفاده از کمباین که در این روش چوب بلال خرد شده و دانه های آن جدا می شود محصول این روش تنها شامل دانه ذرت است.
سیلوی ذرت:
برداشت دانه های ذرت برای سیلو کردن باید در زمانی صورت گیرد که به اندازه کافی رسیده باشند ( مرحله خمیری سفت ) . همچنین طول مطلوب قطعات ذرت خرد شده باید ۸/۰ سانتی متر باشد . این اندازه برای تهیه سیلو مناسب است و امکان فشردگی کافی علوفه را در ساختمان سیلوی زمینی فراهم می کند.
این مساله بسیار حیاتی است که تمام دانه های ذرت در طی مرحله چاپر کردن به خوبی عمل آوری شوند . این عمل باعث شده که در هنگام هضم به میزان بیشتری در دسترس دام قرارگیرند زیرا دانه های سالم و فرایند نشده هضم نمی شوند و در نهایت از طریق مدفوع دفع می شوند.
در تهیه سیلو مهمترین مساله مدیریت صحیح آن است که شامل : برداشت علوفه ذرت در مرحله مناسب رشد ، پر کردن و متراکم کردن سریع سیلو ، پوشاندن سریع و مناسب سیلو.
برداشت علوفه ذرت باید در مرحله ای از رشد گیاه صورت گیرد که دارای ۳۵ –۳۰ % ماده خشک باشد .این مرحله زمانی است که برگ های علوفه ذرت از پایین بوته شروع به زرد شدن کرده ودانه های ذرت به صورت خمیری و در حال سفت شدن باشند در غیر اینصورت اگر علوفه ذرت در مرحله ای برداشت شود که ماده خشک آن کمتراز ۳۰ % باشد ضایعات سیلو به صورت از دست رفتن مواد مغذی از طریق پساب زیاد می شود . از آنجایی که غالباً میزان ماده خشک علوفه ذرت در مرحله برداشت مناسب نیست بهتر است برای کنترل آب مازاد اقداماتی انجام داد . در این راستا می توان در هر تن علوفه براساس رطوبت آن ۴۰ تا ۷۰ کیلوگرم تفاله خشک چغندر قند اضافه نمود. این تفاله باید به صورت پرک و یا کل علوفه مخلوط شود نه این که به صورت یک لایه ریخته شود . تفاله خشک چغندر قند علاوه بر جذب مقدار زیادی آب مازاد می تواند شرایط تخمیر علوفه را نیز بهبود بخشد هرچند اضافه کردن دانه جو آسیاب شده می تواند مفید باشدولی به لحاظ تلفات حاصل از تخمیر اقتصادی نمی باشد. …..

مدت زمان فیلم چهل وپنج دقیقه وحجم آن حدود۹۰ مگابایت میباشد که به صورت دوفایل با حجم ۵۵مگابایت وسی وسه مگابایت برای دانلودقرارداده شده انددراینجا یک بخش از فیلم را برای دانلود قرارداده ایم تا با محتواوکیفیت فیلم آشناشوید

 

فیلم آموزشی ساخت سیلو وسیلو کردن ذرت وعلوفه

۴۵دقیقه

۳۵۰۰تومان