به نام خدا
طرح توجيهي توليدپودرخون

خون دامهاي كشتاري كه در كشتارگاهها ذبح مي‏شود پس از جمع‏آوري و خشك كردن به عنوان آرد خون مصرف مي‏شود. خون، در بين مواد مازاد حاصله از كشتارگاه منبع خوبي از پروتئين می‌باشد. آنچه كه تولید آرد خون مهم است و كيفیت آن را بشدت تحت تاثير قرار مي‏دهد، جمع‏آوري خون و روش تهيه آرد خون است كه مستلزم وسائل و تجهيزات كافي بوده و بايستي در شرايط كاملا بهداشتي انجام پذیرد و بعبارت ديگر تنها در كشتارگاههاي مجهز مي‏شود چنين عملياتي را انجام داد. از همه حیوانات خون گرم، میتوان پودر خون تهیه کرد ولی معمولا خونی که در ایران از کشتارگاه های دام جمع آوری میشود، از گاو و گوسفند و احیانا بز و شتر میباشد که البته در کشورهای دیگر، دام‌های همچون خوک، شترمرغ و دیگر حیوانات پرورشی نیز به آنها افزوده می‌گردند.

رنگ پودر خون از قرمز تیره تا قهوه ای تیره متغیر است. این محصول دارای بوی مخصوص بخود میباشد و باید عاری از بوهای غیر عادی فساد و گندیدگی باشد. اندازه ذرات این محصول طبق استاندارد ملی ایران باید بگونه ای باشند که از الک ۲٫۸ میلیمتر عبور کنند.

پودر خون از میزان بسیار بالایی از سطح پروتئین برخوردار است، آنقدر بالا که با استفاده زیاد از آن به عنوان کود خاک، گیاه را میسوزاند. امروزه ثابت شده است پودر خون میتواند به عنوان یکی از منابع پروتئین جایگزین رده پایینتری برای کالاهای مشابه خود در تغذیه غذای گاو شیری، گاو گوشتی، گوسفند، کرم ابریشم، خوک و گراز، بوقلمون و همچنین مرغ باشد. از آن جهت ان را رده پایین تر میگویند چون نسبت به پودر ماهی و پودر گوشت اسید آمینه کمتری دارد.

لازم به ذکر است که ۸۰٫۵ درصد از خون یک گاو را آب، ۱۷٫۸ درصد پروتئین و ۰٫۱ درصد آن را چربی تشکیل می‌دهد.

اشتغالزايي۱۵نفر

۳۵صفحه

۳۰۰۰تومان